Rowery turystyczne

Na wyposażeniu naszego hotelu posiadamy 5 rowerów turystycznych do dyspozycji naszych Gości.

W okolicy znajdą Państwo około 17 tras rowerowych podzielonych na różne długości i trudności.

W recepcji znajdą Państwo szczegółowe informacje wraz z trasami.

Kręgielnia

kregielnia-5Nasza kręgielnia posiada 2 nowoczesne, w pełni skomputeryzowane tory, przy świetle ultrafioletowym,  które stwarzają niepowtarzalną atmosferę kręgielni.

Mając na względzie komfort naszych gości zapewniamy sprzęt do gry w kręgle dostosowany do każdego klienta.

Posiadamy obuwie i kule dostosowane do najmłodszych graczy.

Specjalny stojak do kul, wysuwane bandy dla dzieci, dzięki którym nawet najmniejszy urwis może grać u nas w kręgle i dobrze się bawić..

Niezależnie od tego czy chcesz spędzić czas z rodziną, czy przyjaciółmi, totalnie się wyluzować, czy sprawdzić w sportowej rywalizacji, przede wszystkim możesz się dobrze bawić niezależnie od wieku.

Przyjdź do nas i sprawdź jak wygląda prawdziwa zabawa!

Organizujemy imprezy urodzinowe, firmowe oraz integracyjne – wszelkie informacje uzyskać można pod nr tel. 83 355 98 55

Bryczka

Na Państwa życzenie organizujemy przejazdy bryczką po lasach Parczewskich.

Atrakcją tego przejazdu jest ognisko z kiełbaską.

Przejazd bryczkami z pewnością zaliczyć będzie można do niezapomnianych i emocjonujących przeżyć.

Przy okazji podziwiać można piękne widoki malowniczych terenów.

Dochodzi tutaj widok śnieżnobiałych krajobrazów umykających nam sprzed oczu, pędzących koni.

Jeśli zabierzemy na wyprawę miłe towarzystwo możemy mówić o prawdziwej przygodzie lub romantycznej wyprawie.

A po powrocie z przejazdu zaplanować można biesiadę przy ognisku i kontynuować przyjemnie upływające chwile.

Z takich właśnie drobiazgów składa się szczęście.

Grillowisko

Mając na względzie uszczęśliwianie naszych gości, którym  szczególną przyjemność sprawia nocne biesiadowanie przy grillu lub ognisku stworzyliśmy doskonale zaprojektowane grillowisko.

Jest to idealne miejsce do uczty na świeżym powietrzu.

Znajdują tutaj Państwo wszystko to, co jest potrzebne, aby przygotować smaczny posiłek.

galeria-5Animator czasu wolnego

Hotel Polesie to wymarzone miejsce dla dzieci, uwielbiane przez najmłodszych, gwarantujące spokojny wypoczynek rodzicom.

Podczas spotkań z animatorem w Sali Zabaw powstają przepiękne rysunki wykonane kredką świecową, obrazy malowane akwarelą lub miniatury wykonane z plasteliny.

Organizacja zajęć dla dzieci to dla nas czysta przyjemność, która umożliwi rodzicom pełen odpoczynek i relaks nad jeziorem.

Radość dzieci widoczna na twarzach oraz wypoczęci rodzice w połączeniu z profesjonalną obsługą hotelowego personelu tworzą niezapomniany urok naszego hotelu.

Dodatkowych emocji dostarczają specjalnie przygotowane atrakcje z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ferii zimowych, Świąt Wielkanocnych, weekendu majowego lub wakacji.

Okolica hotelu

KAJAKIEM PO BUGU – Spływy kajakowe, mobilna wypożyczalnia kajaków

Podczas spływu można zwiedzić min muzeum i miejsce pamięci w Sobiborze, zespół synagogalny we Włodawie, Kościół Św. Ludwika we Włodawie, zabytki Różanki nad Bugiem, Monaster ŚW. Onufrego w Jabłecznej, Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Kostomłoty – jedyna na świecie Biborze

Trójstyk Polska- Białoruś – Ukraina

Jedno z 6 takich miejsc w Polsce warto wiec je zobaczyć.

“Jeden z 6 trójstyków w Polsce a jedyny na rzece miejsce warte zobaczenia. Dojazd droga szutrowa ciężki do odnalezienia nie oznakowany. Dobra alternatywą na zwiedzenie tego miejsca jest wypożyczenie kajaka i dopłynięcie od strony Sobiboru.”

Jarmark Holeński

Dla urzeczonych kulturą pogranicza, dla miłośników tradycyjnego rzemiosła i folkloru to jedno z najciekawszych miejsc i wydarzeń w naszym kraju. Zapraszamy w lipcu do Holi na prawosławny odpust i XXII Jarmark Holeński.

Jarmark Holeński to nieodłączna część tego święta. To nie tylko wydarzenie kulturalno-religijne, ale także sposób ocalenia dawnych tradycji nadbużańskich.

Kiermasz w Holi przyciąga wystawców rękodzieła z całej Polski. Można na nim znaleźć dzieła ludowe i religijne, wykonane z naturalnych tworzyw. Na jarmarku nie zabrakło również nietypowych bibelotów.

Cerkiew pw. Ap. Piotra i Pawła w Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy w Sosnowicy budowana w latach 1522-44

Służyła wiernym aż do 1890 roku, kiedy postanowiono przenieść ją na miejscowy cmentarz, a następnie odrestaurować. W miejscu starej cerkwi wybudowano nową, a jej patronami zostali apostołowie Piotr i Paweł. Zaprojektowaniem nowego budynku w stylu neorosyjskim zajął się Wiktor Iwanowicz Syczugow, a pieniądze potrzebne na jego wzniesienie otrzymano ze środków rządowych. Cerkiew ukończono w 1893 roku,

Dworek Kościuszki  w Sosnowicy

Według legendy to właśnie w tutaj narodziło się uczucie, które niestety nie miało szans na spełnienie. Czarna polewka („Synogarlice nie dla wróbli a córki magnackie nie dla drobnych szlachetków” – miał powiedzieć Józef Sosnowski, choć magnatem nie był…), nieudana próba ucieczki zakochanych, wyjazd Kościuszki za granicę i wymuszone przez ojca małżeństwo Ludwiki z księciem Józefem Lubomirskim – to finał tej historii.

Zespół dworski w Starym Brusie

Pozostałości zespołu dworskiego (XVIII/XIX w.) z fundamentem dworu, odrestaurowaną oficyną, spichlerzem i chlewnią. Park dworski (XVIII w.).

Skansen Kołacze “Zagroda Poleska”

Tuż przy drodze krajowej 82 znajduje się mini skansen Zagroda Poleska. Zgromadzono w nim kilka zrekonstruowanych zabytków XIX-wiecznej ludowej architektury Polesia: stodołę, dwa spichlerze, kurnik, chałupę pokrytą strzechą, wiatrak czy też studnię z żurawiem. W zagrodzie zgromadzone zostały także dawne sprzęty gospodarstwa wiejskiego, a wrażenie naturalności zwiększają drewniane figury ludzi i zwierząt.

Klasztor Kościół św. Ludwika

Jedyny w Polsce kościół pod wezwaniem świętego Ludwika. Zbudowany w stylu barokowym z całym przepychem charakterystycznym dla tego stylu